Iskolánk Hatvan város legfiatalabb intézménye. Az épületben 17 tanterem, különböző szaktantermek, ebédlő, programok lebonyolítására alkalmas tágas aula, könyvtár és egy 1200 m2-es sportcsarnok találhatók. Intézményünk jó feltételei miatt számtalan városi, kistérségi, megyei és regionális szakmai, pedagógiai, művészeti, sport és egyéb rendezvény helyszíne.

Az Iskolagalériában rendezett kiállításokon rendszeresen megtekinthetjük tanulóink, művészek és művésztanárok alkotásait.

kodaly iskolaJPG

1987-ben az ének-zene tagozat bevezetésével kapcsolatos tapasztalatcserén ismerkedtünk meg az értékközvetítő és képességfejlesztő programmal. 1988 szeptemberétől minden osztály ezzel a módszerrel kezdett el dolgozni. Azóta is az értékközvetítő és képességfejlesztő (ÉKP) pedagógiai program szerint működik iskolánk.

2018. szeptemberétől emelt szintű matematika oktatást indítottunk felmenő rendszerben.

1991-ben kezdte munkáját a "Kodály Zoltán" Iskolai Alapítvány, amely azóta is eredményesen működik.

Valljuk és hisszük Veres Pálné gondolatát:

"Sokaknak egy cél felé való tömörülése csuda nagy dolgokat hozhat létre".