2020. február 04., kedd 08:37

Filharmónia hangverseny - Gitarissimo

Filharmónia hangversenyünk 2. előadására február 3-án került sor, amelyen a GITÁRISSIMO, Fourtissimo Gitár Kvartett szerzett örömteli perceket iskolánk tanulói számára.

A zene élmény, mely gazdagabbá teszi az életünket, tegyük együtt elérhetővé ezt minden gyermek számára.

A pengetős hangszerek hangja, formája, a velük megszólaltatható zene szívhez szóló szépsége mindig elvarázsolja a közönséget. Csáki András és művésztársai koncertjén napjaink egyik legnépszerűbb hangszere, a gitár játssza a főszerepet. A gyerekek megtudhatták, hogy milyen szerepet tölt be ez a hangszer a klasszikus zenében. A zenészek abból is ízelítőt adtak, hogy a mediterrán országokban milyen fantasztikus hagyományok alakultak ki a gitár körül. Egy interaktív, felvillanyozó koncertélményben volt része a hallgatóságnak.

A hangversenyen készült fotókat iskolánk facebook oldalán lehet megtekinteni.

gitarissimo